Ппшениця озима

Зорепад

Оригінатор Національна академія аграрних наук України Селекційно генетичний інститут національний центр насіннєзнавства та сортовивчення.

Автор сорту: С.П. Лифенко, М.І. Єриняк, В.П. Федченко.

Занесений до переліку сортів рослин, перспективних для вирощування в 2011 році.

Господарські та біологічні характеристики:

Високо інтенсивного типу з потенціалом продуктивності до 95-105 ц/га доброю стійкістю до біотичних і абіотичних стресових факторів.

Жаростійкість та посухостійкість високі.

Середньоранній, колоситься на день раніше сорту-стандарту. Чутливість до фотоперіоду низька, потреба в яровизації середня.

Морозостійкість вище середньої.

Стійкість до хвороб висока. Висока стійкість до осипання, вилягання та проростання зерна.

Якість зерна: належить до групи надсильних сортів пшениці. Сила борошна до 480-510 о.а. Загальна оцінка хліба – 5,0-5,2 балів.

Агротехнічні вимоги: добре пристосований для вирощування як за інтенсивною так і за звичайною технологіями. Негативно реагує як на дуже ранні так і на пізні строки сівби. Кращі попередники чисті та зайняті пари, зернобобові та просапні культури, багаторічні трави, які рано звільняють поле. Зорепад один з найбільш придатних сортів для отримання високоякісного продовольчого зерна. Дуже добре реагує на підживлення азотними добривами. При несенні 100 кг/га аміачної селітри прибавка врожаю складає до 7-8 ц/га.

Детальніше в цій категорії: « Ватажок КОСОЧ »

Log in