ВІРА

ВІРА

Оригінатор: Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція імені М.І. Вавилова Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України.

Автори сорту: П.Т. Дробець, Б.С. Зінченко,  Г.П Лаврентьєв, А.О.Йопа

В Державному реєстрі сортів рослин України з 1999 року.

Сортові ознаки. Рослини високорослі з округлими досить міцними стеблами до 100 і більше см. Листя трійчасте з округлими або продовгувато-овальними листочками. Коренева система стрижнева, потужно розвинена. Суцвіття – китиця короткоциліндричної форми. Фонове забарвлення віночка синьо-фіолетове з відтінками від світло-бузкових до темно-фіолетових тонів. Біб спірально закручений у 2-3 витки.

За роки вивчення у конкурсному випробуванні за урожаєм насіння він перевищив національний стандарт Полтавчанку на 1,1 ц/га або на 36,7 %. Сорт має енергійний ріст як весною, так і після скошування травостою. Цвітіння дружнє, плодоутворення добре. Фертильність пилку до 90 %. Маючи міцний стеблостій він менше інших сортів вилягає, що дозволяє при збиранні урожаю суттєво зменшити втрати як земельної маси, так і насіння. зимостійкість та посухостійкість добрі. Урожай зеленої маси за роки станційного випробування становив 538 ц/га, насіння – 4,1 ц/га.

Детальніше в цій категорії: ПОЛТАВЧАНКА »

Log in